Šport a regenerácia

ŠPORT, AKTÍVNY ŽIVOT

Vrcholový a rekreačný šport a aktívny život

Športovcom pomáha pri zvyšovaní svalovej výkonnosti, kondície, regenerácii pred a po športových výkonoch a pri regenerácii poúrazových stavov.

Vylučovanie hormónov, najmä testosterónu, v priebehu kryoterapie je zaujímavé najmä pre športovcov. Tento jav má totiž priamy vplyv na rast svalovej hmoty a na zvýšenie výkonnosti pri silovom a vytrvalostnom tréningu. Podporuje svalovú relaxáciu i celkovú biologickú regeneráciu a vďaka intenzívnemu okysličeniu i zabraňuje vzniku kyseliny mliečnej. Kryoterapiu hojne využívajú aj najlepší profesionálni športovci, ako jednu z najmodernejších a najúčinnejších foriem regenerácie a zvyšovania výkonnosti takzvanou čistou formou, pred alebo po športovom výkone.

Slovenskí lekári, ktorí využívajú terapiu v športe, testovali plavcov na základe krvných testov, pričom sa im podarilo dokázať 2 násobne zrýchlenú biochemickú regeneráciu po absolvovaní terapie.

Kryoterapia je určená širokej skupine ľudí, ktorých trápia zdravotné problémy, alebo sa o svoje zdravie zaujímajú a snažia sa žiť aktívny a vitálny život.